Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily památky
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 
  • Poslední prohlídka začíná obvykle délku jedné prohlídky před koncem otevírací doby.
  • Vstupné: plné, snížené (např. děti, studenti, důchodci), ci-zinci plné, cizinci snížené (zpravidla s cizojazyčným výkladem).
     
  • Seznam doporučené literatury získáte po klepnutí na odkaz.

 
 
 
  • Zámek Děčín,   okres Děčín
Adresa:  Dlouhá jízda 1253
40501  Děčín
Telefon:  412 518 905
Email:  mesto@mudecin.cz

 
 
 

Poslední aktualizace:  12.9.2006
Poloha tohoto objektu
 

Ústecký kraj, ve městě Děčín.
 
Zobrazit detailní polohu
 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

Děčínský zámek Zámek leží v samém středu města Děčín nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Patří mezi největší a historicky nejvýznamnější objekty svého druhu v Čechách. Po několika přestavbách dospěl do podoby barokně-klasicistního zámku. V prostoru dnešního zámku existovalo již od 10. století dřevěné hradiště. To bylo ve 13. století přestavěno na královský hrad. Od počátku 14. století sloužil objekt jako reprezentativní sídlo několika šlechtickým rodům, z nichž jeho osud ovlivnili nejvýrazněji páni z Vartenberka, z Bünau a hrabata rodu Thun-Hohenstein. V roce 1932 byla rodina Thunů nucena z ekonomických důvodů zámek prodat československému státu. Od roku 1932 sloužil zámecký areál postupně československé, německé a sovětské vojenské posádce. Pobyty armád budovu výrazně poškodily. Odchod Sovětské armády v roce 1991 umožnil zahájit obnovu zámeckého areálu a snahu o zpřístupnění veřejnosti. Dnes je zámek ve vlastnictví města Děčín a je nepřehlédnutelnou dominantou tohoto příhraničního sídla. při prohlídce je možné shlédnout tyto objekty : Dlouhá jízda - přístupová cesta do děčínského zámku dlouhá 292m, po obou stranách je lemována zdmi, které se směrem vzhůru snižují a opticky tak komunikaci prodlužují, vznikla několik let trvající úpravou skalní ostrožiny kaple sv. Jiří - byla zřízena na konci 18. století, návštěvníky upoutá nádherné klenutí stropu, po celou dobu pobytu vojska sloužila kaple jako kuchyně, prostor kaple byl v nedávné době rekonstruován a v současnosti slouží jako koncertní a přednáškový sál a oddací místnost výstavy - ve východním křídle zámku je zrekonstruováno několik místností, do kterých jsou umísťovány výstavy umělců z Děčína a okolí zámecká konírna - je patrně umělecky nejhodnotnější místností na zámku, nechal jí zřídit Maxmilián Thun-Hohenstein, velký milovník koní, stálo zde 23 koní a v čela se nacházela fontána také ve tvaru koně Růžová zahrada - je jednou z nejcennějších uměleckých památek ve městě, je umístěna na skalní terase nad městem souběžně s Dlouhou jízdou, název získala poté, co zde bylo založeno rosarium, zahradě vévodí gloriet nesoucí soubor soch mytologických božstev sala terrena - na horní části Růžové zahrady, zdi a strop jsou vyzdobeny původními nástěnnými malbami z roku 1678, jejich námětem je příběh z řecké mytologie. gloriet - vznosná dvoupatrová vyhlídková stavba, korunují ji sochy dvou zápasníků a balustrádu zdobí sedm ženských skulptur, ukrývá vstup do kryté chodby přistavěné k severní zdi Dlouhé jízdy a spojující prostor zámku s kostelem Povýšení sv. Kříže Mimo hlavní prohlídku je možné shlédnout expozici Okresního muzea (za samostatné vstupné) - barokní obrazy, veduty děčínska, zámecká zbrojnice obsahující část zbraní a exponátů zachráněných před devastací, je zdobena původními freskami a dřevěným stropem.
 
Kulturní akce

V současné době se v tomto objektu nekonají žádné kulturní akce, případně nás o nich jejich pořadatel neinformoval. 
Otevírací doba

leden, únor: čtvrtek - neděle 900 - 1700
březen , duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen: pondělí - pátek 900 - 1700
listopad, prosinec: středa - neděle 900 - 1700

Růžová zahrada:
duben: denně 1000 - 1800
květen, červen, červenec, srpen: denně 1000 - 2000
září, říjen: denně 1000 - 1800

 
Vstupné

Zámek: dospělí 24,-, děti 12,-
Růžová zahrada: dospělí 12,-, děti 6,-

 
Prohlídkové okruhy

Růžová zahrada: s průvodcem (Cz, De)
 
Foto, kamera

ne * ne
 
Bez bariér

ano, do muzea loutek
 
Parkování

100 m * 100 m
 
Provozovatel

Okresní muzeum Děčín
 
Vlakbus

Stanice bus: Děčín, Poliklinika (500 m)
Stanice vlak: Děčín, Hlavní nádraží (1500 m)
Vyhledat autobusové spojení
Vyhledat vlakové spojení

 
 

  


 

 
Vyhledat možnosti stravování ...
 


  • Hotel Faust
Hotel a restaurace se nachází v centru Děčína u Zámeckého rybníka. Na všech pokojích je sociální zařízení, TV se satelitem, rádio, telefon, fax. Bezbariérový pokoj, hlídané parkoviště, salonky, letní terasa, taneční sál.
 
Telefon:412 518 859 
Podrobnější údaje >>>

Podrobnější
údaje >>>
Adresa:U Plovárny 43, Děčín
Email: faust@telecom.cz
Jazyky:Cz, De, En, Ru
Rezervace:telefon, fax, email
Ceny:780
Kapacita:62+10

 
Vyhledat další možnosti ubytování ...
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2015