Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily památky
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 
  • Poslední prohlídka začíná obvykle délku jedné prohlídky před koncem otevírací doby.
  • Vstupné: plné, snížené (např. děti, studenti, důchodci), ci-zinci plné, cizinci snížené (zpravidla s cizojazyčným výkladem).
     
  • Seznam doporučené literatury získáte po klepnutí na odkaz.

 
 
 
  • Zámek Loučeň,   okres Nymburk
Adresa:  Loučeň č.p.1
  Loučeň
Telefon:  325 585 228
Email:  loucen@loucen.cz

 
 
 

Poslední aktualizace:  23.6.2006
Poloha tohoto objektu
 


 

 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

Barokní zámek, postavený v letech 1704-1713, na místě zchátralé středověké tvrze F.M.Kaňkou pro Karla Arnošta hraběte z Valdštejna. Po rodu Valdštejnů přešel zámek do vlastnictvi Furstenberků a dědictvím jej v roce 1808 získal rod Thurn-Taxisů. Maxmilián Josef princ Thurn Taxis, byl prvním představitelem tohoto šlechtického rodu, který žil na loučeňském zámku v letech 1820 -1831. V té době bylo ještě loučeňské panství pod knížecí správou z bavorského Řezna (Regensburgu). Po Maxmiliánu převzal panství jeho syn Karel Anselm . Na místě původní barokní zahrady nechal vybudovat přírodní anglický park. Pro úředníky pracující na panství postavil Karel Anselm v roce 1843 pod zámkem úřednický dům. Podle jeho poslední vůle přešel majetek na jeho manželku Isabellu, která jej v roce 1857 předala svému synovi Hugovi Maxmilánovi princi z Thurn Taxisů. V roce 1866 byl postaven most spojující zámecké budovy a park a železné oplocení podél parku. V roce 1868 se panství vyčlenilo z vlivu řezenského vládnoucího knížete. V roce 1889 zemřel Hugo Maxmilián a rodinného majetku se ujal kníže Alexander Jan Vincent z Thurn Taxisů. Kníže Alexander, ač šlechtic, se choval demokraticky a mluvil česky. Jako milovník hudby podporoval Bedřicha Smetanu, České kvarteto, Karla Bendla a další. Vedle hudby, literatury a umění patřily mezi záliby knížete Alexandra cesty po cizích zemích, lovy cizokrajné zvěře a chov dostihových koní. Slabostí knížete byly i ženy. Thurn-Taxisové vlastnili loučeňsko-dobrovické panství 140 let a za tuto dobu významně přispěli k rozvoji a rozkvětu tohoto regionu. Ke konci 2. světové války se Thurn-Taxisové přihlásili k německému občanství, v důsledku čeho byl jejich majetek v roce 1945 převeden na československý stát. Zámek spravoval Fond sociální péče ministerstva dopravy a nacházelo se zde železniční učiliště. V letech 1949 - 1963 se na zámku vystřídalo několik organizací, v důsledku čehož zmizely všechny cenné součásti vnitřního vybavení. Zámek i celý areál chátral V roce 1968 převzal zámek Ústřední dopravní institut ministerstva dopravy a velkým nákladem zámek zrenovoval a park obnovil. V roce 2000 v rámci privatizace získala zámek společnost Loučeň a.s.
 
Kulturní akce

V současné době se v tomto objektu nekonají žádné kulturní akce, případně nás o nich jejich pořadatel neinformoval. 
Doplňkové služby

Zámecké prostory vhodné pro pořádání školení, seminářů, firemních oslav, svateb, komerčních prezentací
 
Foto, kamera

ano * ano
 
Bez bariér

v přízemí ano
 
Parkování

v areálu * před areálem
 
Provozovatel

Loučeň a.s., Václavské nám.47, Praha 1
 
Vlakbus

Stanice bus: Loučeň
Stanice vlak: Luštěnice
Vyhledat autobusové spojení
Vyhledat vlakové spojení

 
 

  


  • Zámecký hotel Maxmilián
Zámecký hotel Maxmilián je nedílnou součástí malebného prostředí areálu zámku Loučeň.
Ten je pro svou nezapomenutelnou a poklidnou atmosféru hojně vyhledáván tuzemskými i zahraničními návštěvníky.
Nabízíme ubytování ve 29 nově zrekonstruovaných pokojích, z toho 9 stylových vybavených dobovým nábytkem, 5 stylových apartmánech a 15 standardních pokojích.
Hotel otevřen celoročně. Konference, bankety, svatby, prezentace, školení a různá společenská setkání.
 
Telefon:325 585 228 
Podrobnější údaje >>>

Podrobnější
údaje >>>
Adresa:Zámek Loučeň, Loučeň
Email: recepce@hotelmaxmilian.cz
Jazyky:
Rezervace:telefon, fax, email
Ceny:1780
Kapacita:60

 
Vyhledat další možnosti ubytování ...
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2015