Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily památky
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 
 • Poslední prohlídka začíná obvykle délku jedné prohlídky před koncem otevírací doby.
 • Vstupné: plné, snížené (např. děti, studenti, důchodci), ci-zinci plné, cizinci snížené (zpravidla s cizojazyčným výkladem).
   
 • Seznam doporučené literatury získáte po klepnutí na odkaz.

 
 
 
 • Zámek Zbraslav, Sbírky mimoevropského umění,   okres Praha
Adresa:  Zámek Zbraslav 2
15600  Praha 5 - Zbraslav
Telefon:  257 921 638
Email:  asiainfo@ngprague.cz

Národní kulturní památka
 

Poslední aktualizace:  5.12.2006
Poloha tohoto objektu
 

Hlavní město, trasa metro B - stanice Smíchovské nádraží; bus 129, 241, 243, 360, 255
 
Zobrazit detailní polohu
 
toto je negarantovaný záznam ...


Čína - Sokolnice
Poslat jako elektronickou pohlednici
 
Popis

Zbraslavský zámek, původně cisteriánský klášter, založil r. 1292 Václav II. V gotické katedrále skvostného kláštera bylo umístěno pohřebiště panující přemyslovské dynastie. V 18.století byl klášter přestavěn podle návrhů Jana Blažeje Santiniho a Františka Maxmiliána Kaňky. Dnešní podobu získal komplex až na počátku 20.století. V roce 1910 koupil zbraslavský velkostatek průmyslník Cyril Bartoň z Dobenína, který jej přebudoval do podoby obytného zámku.
 
Expozice

 • Umění Japonska, Číny, Jihovýchodní Asie a islámské kulturní oblasti a umění Tibetu - V zámku je vystaveno více než tisíc děl z celé Asie od Turecka až po Japonsko. Soubor se utvářel v Národní galerii v Praze postupně již před založením Sbírky orientálního umění v roce 1952. Od té doby NG získala nákupy, dary i převody ze státních institucí a soukromých sbírek přes dvanáct tisíc předmětů asijského původu.
 • Černá na bílé - Výstava Černá na bílé je výstava, která byla otevřena v březnu 2003 na zámku Zbraslav. Představuje současnou japonskou kaligrafii. Výstava jistě zaujme nejen milovníky umění Japonska. Návštěvu stálé expozice Asijského umění můžete spojit také s návštěvou čajovny... Příjemné prostředí zámku Zbraslav a tajemnost umění Dálného východu slibuje krásný kulturní zážitek...

 
Kulturní akce


Nezobrazovat loňské akce ...

 • 19.01.2003 11:00  Literátská kultura - svět obklopující čínské vzdělance   - nový výklad v expozici čínského umění. Na svitkové malbě, keramice a bronzech výklad ukáže vytříbenost a krásu kulturní tradice, ke které vzdělaní Číňané dodnes s obdivem vzhlížejí. Od dynastie Jüan (1279-1368) se v Číně vytvářel ideál vzdělance-literáta, který se od zbytku společnosti odlišoval nejen mistrným zvládnutím tří vznešených disciplín (malby, kaligrafie a poezie), ale i celým životním stylem a prostředím, které kolem sebe vytvářel. Výklad, který objasní okolnosti vzniku literátské kultury, je zdarma k platné vstupence. Od 1100 a od 1400.
 • 23.03.2003 - 08.06.2003  Černá na bílé   - moderní japonská kaligrafie.
 • 26.04.2003 18:00  Škampovo kvarteto  
  Pavel Fišer - housle
  Jana Lukášová - housle
  Radim Sedmidubský - viola
  Petr Jarůšek - violoncello
   
  Program:
  Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet č. 15 a moll, op. 132
  Bedřich Smetana: Smyčcový kvartet č. 1 e moll, „Z mého života“
   
  Škampovo kvarteto odstartovalo svou strmou uměleckou dráhu v březnu roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta a velice rychle zdomácnělo na našich a zahraničních pódiích.
  Po několika významných oceněních na mezinárodních soutěžích komorní hudby získali členové kvarteta první cenu v prestižní světové soutěži Charlese Hennena v holandském Heerlenu. V roce 1992 kvarteto získalo zvláštní cenu Českého komorního spolku, o rok později následovalo úspěšné vystoupení v londýnské Wigmore Hall, za něž obdrželo cenu Královské filharmonické společnosti Best Debut 1993. V říjnu následujícího roku se pak soubor stal vůbec prvním rezidenčním kvartetem v historii Wigmore Hall, kde v letech 1994-1998 odehrál desítky koncertů.
  Škampovo kvarteto vystupuje v Evropě, Japonsku, Severní Americe, Mexiku a Austrálii, se svým publikem se setkává na pódiích prestižních hudebních festivalů v Melbourne, Amsterdamu, Berlíně, Vídni, Gstaadu, Edinburghu, Salzburgu, Istanbulu, Paříži aj. Pravidelně vystupuje ve významných hudebních centrech, jakými jsou, kromě již zmíněné londýnské Wigmore Hall, např. Concertgebow Amsterdam, pařížské divadlo Chatelet, vídeňský Musikverein, Lincoln Centre, Carnegie Hall v New Yorku, či Suntory Hall v Tokiu, jakož i ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.
   
  Pro úplnost dodáváme, že vstupenky je možné rezervovat v pokladně zámku na tel. 257 92 16 38/9.
 • 14.06.2003 - 14.09.2003  Suiseki   - kameny z přírody jako ozdoba interiérů.
  Kameny nalezené v řekách, jezerech nebo v moři se kladou na dřevěné podložky, které podtrhují jejich přirozenou krásu. Na výstavě je možno spatřit kameny českých sběratelů z místních nalezišť a pro srovnání je vystaveno také několik asijských exponátů.
  Lektorské oddělení Sbírky orientálního umění připravilo k výstavě výtvarné etudy pro aktivní návštěvníky. Výstava potrvá do 14. září, vstupné činí 80,- Kč základní, 40,- snížené.
 • 14.06.2003 18:00  Kocianovo kvarteto   - na programu jsou skladby Josepha Haydna, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka. Koncert se koná v sobotu 14. června 2003 od 18 hodin v refektáři v přízemí zámku Zbraslav.
 • 09.07.2003 - 23.07.2003  V. ročník letních dílen   - celodenní tvůrčí dílny jsou určeny dětem i dospělým, kteří v červenci zůstávají v Praze a mají zájem o asijské umění a řemesla zblízka. Počet míst v ateliéru je 25, proto je nutno se přihlásit. Cena dílny činí 100,- včetně prohlídky expozic v obou patrech. Lektorské oddělení poskytuje návštěvníkům některé pracovní pomůcky i materiál zdarma. Letní dílny budu probíhat ve středu od 10,30 - 16,00 s přestávkou na oběd.
  Program:
  9. 7. Čínská divadelní maska - divadelní kostým a maska čínského herce skrývají velmi mnoho symbolických významů. Společně s lektorkou si prohlédneme vzácné vějíře s výjevy z čínského divadla a zobrazené scény si vysvětlíme. V ateliéru vyrobíme vlastní masku. Potřebujeme: nůžky, řezák, barevné tuše, barevné bavlnky, dřevěné korálky, temperové barvy, kulaté a ploché štětce, lepidlo Herkules a 40 cm slabé kulaté gumy.
  16. 7. - 17. 7. Hra voskové batiky a výšivky - prohlédneme si vzácné originály indonéských a kašmírských šátků z depozitáře. Výklad se zaměří na jejich ornamentální výzdobu. První den dílny nás restaurátorky seznámí se vzorováním textilií voskovou batikou, zatímco druhý den se budeme věnovat výšivce. Dílny na sebe tématicky navazují, ale účast v obou dnech není podmínkou. Na 1. den potřebujeme: bavlněný jednobarevný šátek o rozměrech 50 × 50 cm, čajovou svíčku, zápalky, 2 ks špejle, krátké bambusové dřívko. Na 2. den potřebujeme: bavlněný batikovaný šátek z předchozí dílny nebo jedno-barevný bavlněný šátek o rozměrech 50 x 50 cm, střední jehlu s tupým hrotem, vyšívací bavlnky základních barev, nůžtičky.
  23. 7. Klenot v lotosu (tento pořad je připraven i pro návštěvníky se zrakovým nedostatkem) - Buddhistické umění dosáhlo svého prvního vrcholu za vlády dynastie Severní Wej (385-534). V ateliéru společně vytvoříme repliku podoby historického Buddhy podle wejského bronzu, který si prohlédneme v expozici. K modelování potřebujeme: bavlněnou látku 30 × 30 cm, špachtli nebo tupý nůž.
  Více informací na tel. č.: 257 920 481.
 
Otevírací doba

Celoročně: denně kromě pondělí 1000 - 1800


 
Vstupné

80,- plné * 40,- snížené * 120,- rodinné * 20,- školní skupiny (za žáka)
 
Prohlídkové okruhy

Samostatně.
 
Doplňkové služby

Rezervace prohlídek, prodej upomínkových předmětů, pořady lektorského oddělení.
 
Foto, kamera

ne * ne
 
Bez bariér


 
Parkování

50 m * 50 m
 
Provozovatel

Národní galerie v Praze
 

  


 • Vinný restaurant U krkavců
Vinný restaurant se nachází v unikátním tisíc let starém románském sklepě v centru Prahy, jen pár kroků od Staroměstského náměstí. Atmosféru dobarvuje živá cikánská hudba (ukázku naleznete na www) a nabídka nejkvalitnějších moravských i francouzských vín. Klimatizováno.
 
Telefon:224 817 264 
Podrobnější údaje >>>

Podrobnější
údaje >>>
Adresa:Dlouhá 25, Praha 1
Email:info@u-krkavcu.cz
Jazyky
menu:
Cz, De, En
Jazyky
obsluha:
Cz, De, En, Fr
Rezervace:telefon, email
Ceny:180 - 840
Otevřeno:Duben-říjen denně 11-15, 18-24, listopad-březen 18-24

 
Vyhledat další možnosti stravování ...
 


 • Hotel Vladař
Náš slogan: "Kvalitní služby a spokojený host"
Secesní hotel s atypickými, nadstandartně vybavenými pokoji (TV se satelitem, sejf, minibar, garáže, telefon, etážová služba).
Restaurace v objektu.
 
Telefon:241 443 609 
Podrobnější údaje >>>

Podrobnější
údaje >>>
Adresa:Na Dvorcích 144/9, Praha 4
Email: mvladar@login.cz
Jazyky:Cz, De, En
Rezervace:
Ceny:3020 - 5020
Kapacita:33

 
Vyhledat další možnosti ubytování ...
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2015