Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily památky
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 
 • Poslední prohlídka začíná obvykle délku jedné prohlídky před koncem otevírací doby.
 • Vstupné: plné, snížené (např. děti, studenti, důchodci), ci-zinci plné, cizinci snížené (zpravidla s cizojazyčným výkladem).
   
 • Seznam doporučené literatury získáte po klepnutí na odkaz.

 
 
 
 • Muzeum Veletržní palác - Sbírka umění 19. století,   okres Praha
Adresa:  Dukelských hrdinů 47
17000  Praha 7
Telefon:  224 301 111
Email:  hancilova@ngprague.cz

 
 
 

Poslední aktualizace:  18.10.2006
Poloha tohoto objektu
 

Hlavní město, trasa tram 5,12,17 – Veletržní
 
Zobrazit detailní polohu
 
toto je negarantovaný záznam ...


C.Corot - Statek v lese
Poslat jako elektronickou pohlednici
 

Poslat jako elektronickou pohlednici
 

Renoir
Poslat jako elektronickou pohlednici
 
Popis

Budova byla postavena podle projektu Oldřicha Tyla a Josefa Fuchse v letech 1925-1929. Do roku 1951 se zde konaly veletrhy, později palác sloužil jako sídlo podniků zahraničního obchodu. V roce 1974 byla tato funkcionalistická stavba zničena požárem. Po rekonstrukci jsou zde umístěny od roku 1995 sbírky moderního a současného umění a sbírka architektury Národní galerie v Praze, od roku 2000 také sbírky umění 19.století.
 
Expozice

 • Expozice mezinárodního umění - Stálá expozice mezinárodního umění 19. a 20. století představuje klíčové autory českého výtvarného umění a zdůrazňuje kontinuitu výtvarného umění posledních dvou desetiletí. Expozici, která je evropsky ojedinělá v časovém úseku i v mezioborovém propojení, připravily Sbírka moderního a současného umění, Sbírka umění 19. století a Sbírka grafiky a kresby Národní galerie v raze ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Prarze, Národním technickým muzeem, Národním muzeem, Národním filmovým archivem a Ministerstvem kultury ČR. Bohaté sbírky všech zúčastněných institucí a výstavní sály funkcionalistické budovy umožnily dát prostor exponátům, které nebyly nikdy vystaveny, nebo je zde ukázat v nových souvislostech. Expozice současně reflektuje uměleckohistorický vývoj, společenské a kulturní změny, spjaté s dobovým kontextem evropského umění, ale i proměny životního stylu v průběhu dvou století. Součástí této nové, invenčně architektonicky řešené expozice jsou reprezentativní ukázky architektury, nábytku, uměleckého řemesla, designu, scénografie a doplňují ji fotografie, kresby a grafické práce, soustředěné v grafických kabinetech. Celek stálé expozice poskytuje ve třech podlažích druhého, třetího a čtvrtého patra Veletržního paláce - na ploše více než 13 500 m2 - prostor pro více než 2000 exponátů, jejichž výběr umožňuje, aby se veřejnost seznámila s aktuálním pohledem na české výtvarné umění, zařazené do širšího společenského rámce kultury 19.a20.století i do evropských souvislostí. Expozice byla součástí projektu Praha 2000 - Evropské město kultury a záštitu nad ní převzal ministr kultury České republiky Pavel Dostál.
 • I.část stálé mezioborové expozice - I.část stálé mezioborové expozice - Umění 19.století a České umění 1900-1930. Součástí expozice je sbírka francouzského umění 19. a 20. století, která je umístěna ve 3. a 4. patře.
 • II.část stálé expozice - České umění od roku 1930 do současnosti, Sbírku Pro Lidice, zahrnující díla 52 umělců z Německa, a Laboratoř, která mapuje scénu mladého umění 90. let.
 • Soubor zahraničních autorů 20. a 21. století - Jedná se o díla malířství, sochařství a užitého umění, která dosud u nás nebyla souhrnně vystavena. Novou expozici představují díla z majetku Národní galerie i zapůjčené exponáty z České republiky a ze zahraničí.
  Do stálé expozice zahraničního umění zapůjčila Österreichische Galerie Belvedere ve Vídni významný obraz rakouského umělce Gustava Klimta (1862 - 1918) "Adam a Eva" (1917 - 18). Klimt si pro tento rozměrný obraz zvolil sice tradiční starozákonní příběh, představil jej však jako světské téma vztahu mezi mužem a ženou. Jedná se o reciproční zápůjčku, která potrvá do 23. 2. 2003. Národní galerie v Praze na toto období zapůjčila do Galerie Belvedere ve Vídni Klimtův obraz "Vodní zámek" (1908). Toto dílo je vystaveno v rámci výstavy Gustav Klimt - Krajiny. V rámci této výstavy jsou prezentována díla několika evropských krajinářů. Obrazem "Břízová nálada" (1897) ze sbírek Národní galerie v Praze je zde zastoupen český malíř Antonín Slavíček (1870 - 1910). V Malé dvoraně si můžete prohlédnout velkoformátové obrazy krajiny a obrazy s figurálními motivy Michaela Rittsteina. Obměnili jsme také grafické kabinety v jednotlivých patrech stálé expozice Umění 19., 20. a 21. století. Například ve 2. patře je nově instalována prezentace grafických listů Skupiny 42 s názvem Město je hluboké. Ve 3. patře v kabinetě francouzské grafiky a kresby jsou nově vystaveny litografie Pierra Bonnarda, Paula Cézanna, André Deraina, Henri Matisse a dalších.
 • Expozice plastik - V předpolí Veletržního paláce. Pro expozici byla vybrána díla Karla Nepraše, Karla Malicha, Stanislava Kolíbala, Milana Knížáka a Aleše Veselého.

 
Kulturní akce


Zobrazit také loňské akce ...

   
  Otevírací doba

  Celoročně: denně kromě pondělí 1000 - 1800
   
  Vstupné

  Vstupenka pro tři poschodí: 200,- plné * 100,- snížené
  Vstupenka pro dvě poschodí 150,- plné * 70,- snížené
  Vstupenka pro jedno poschodí 100,- plné * 50,- snížené
  Rodinná vstupenka 300,- (rodina má nárok na dvě sluchátka) * školní skupiny (za žáka) 20,-.
   
  Prohlídkové okruhy

  Samostatně.
   
  Doplňkové služby

  Rezervace prohlídek, prodej upomínkových předmětů, pořady lektorského oddělení.
   
  Foto, kamera

  ne * ne
   
  Bez bariér


   
  Parkování


   
  Provozovatel

  Národní galerie v Praze
   

    


  • Lví dvůr - Pražské selátko
  V areálu Pražského hradu, stylová restaurace v duchu Rudolfínské Prahy 16. století. Specialitou je rožněné selátko a bohatý výběr kvalitních ročníkových vín. Letní terasa s výhledem na katedrálu sv. Víta a grilovanými specialitami. Parkování zajištěno.
   
  Telefon:224 372 361 
  Podrobnější údaje >>>

  Podrobnější
  údaje >>>
  Adresa:U Prašného mostu 6/51, Praha 1
  Email:lvidvur@lvidvur.cz
  Jazyky
  menu:
  Cz, De, En
  Jazyky
  obsluha:
  Cz, De, En, Ru
  Rezervace:telefon, email
  Ceny:100 - 460
  Otevřeno:Denně 11-23

   
  Vyhledat další možnosti stravování ...
   


  • Baroko hotel
  Hotel se nachází v klidném prostředí, 7 km od centra města, v nově zrekontruovaném statku z roku 1687. Na pokojích sociální zařízení, TV se satelitem, telefon. V objektu bazén, tenisové kurty, restaurace, plně vybavená zasedací místnost a parkoviště.
   
  Telefon:274 777 757 
  Podrobnější údaje >>>

  Podrobnější
  údaje >>>
  Adresa:Tomsova 11, Praha 10
  Email: baroko@volny.cz
  Jazyky:Cz, De, En, Fr, Ru
  Rezervace:telefon, fax, email
  Ceny:1620 - 1980
  Kapacita:61

   
  Vyhledat další možnosti ubytování ...
   
   
   

   

   
   

   

   
   
   
     Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
   
     Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
     Všechna práva vyhrazena © 2000-2015