Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Kokořín, Velký sál starého paláce
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 |   Další >>
 
 
Klášter Kadaň, okres Chomutov
 Kaple se poprvé připomíná roku 1470. V té době se snad již připravoval příchod řádu do Kadaně. Františkáni byli ke kapli uvedeni kolem roku 1474, kdy si zřejmě také vybudovali provizorní konventní budovu. Pravděpodobně se tehdy počalo i se stavbou nového trojlodního kostela, dokončeného a vysvěceného na podzim 1480. Ve sklepích kláštera je otevřeno městské muzeum se stálou expozicí mineralogických zajímavostí a nerostných surovin na kadaňsku. Návštěvník se může seznámit s těžbou surovin (křemene, jaspisů, ametystů, seladonitu – tzv. „kadaňské hlinky“, sklářských surovin, hlíny…) a jejich využívání od pravěku až po současnost, aj.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Kostel Slavětín, okres Louny
 
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Zámek Teplice, okres Teplice
 Založený královnou Juditou v 2. polovině 12. století jako klášter benediktinek. Za husitských válek byl značně poškozen a kolem roku 1435 jej jeptišky opustily. Teplické panství se dostalo do rukou světských majitelů a na místě klášterních budov vznikalo feudální sídlo. V 2. polovině 15. století zde královna Johana postavila tvrz, v 16. století Volf z Vřesovic zbudoval zámecký kostel a začal stavět hlavní budovu zámku, která vymezuje jižní stranu Zámeckého náměstí. Za Vchynských (1580-1634) byl nedokončený hlavní trakt přestavěn v renesančním slohu a k němu bylo připojeno levé křídlo. Po smrti posledního českého majitele Teplic, Viléma Vchynského, se stali majiteli zámku Aldringenové, jejichž nástupci Clary-Aldringenové zde sídlili do roku 1945. Z expozice např.: pravěk severozápadních Čech, umění gotiky, renesance a baroka, lázeňství a vývoj keramické výroby v regionu, je zde stálá výstava hodin, numismatický kabinet a zpřístupněny jsou i některé zámecké interiéry s dobovým vybavením. Vnitřní nádvoří s vyznačeným půdorysem klášterní basiliky a se vzácně dochovanou románskou kryptou.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Hrad Riesenburg (Rýzmburk) - Osek, okres Teplice
 
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha - Říp, okres Litoměřice
 V roce 1126 dal kníže Soběslav na památku vítězství nad německým panovníkem Lotharem v bitvě u Chlumce obnovit kapli na Řípu. Roku 1848 se Říp stal místem táborů lidu za národní a sociální práva. Od roku 1963 je Říp s rotundou národní kulturní památkou. Plastika v apsidě symbolizuje přeměnu kočujících Slovanů v usedlý zemědělský lid. Roku 1868 zde byl vyjmut základní kámen pro Národní divadlo.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz