Zámek Kratochvíle
Vítáme Vás Historie Expozice Pohlednice Diskuze \"" English version

 
 
   
 Poloha
Poloha tohoto objektu
 Pohlednice
Pošlete svým známým elektronickou pohlednici, např. tuto:
 
Kratochvíle
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Anketa
  Jste spokojen(a) s rychlostí načítání těchto stránek?
 
Ano  (20942)
Ne  (4446)

 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
Popis

 
  • Expozice Krátkého filmu Praha - V roce 1981 byla na Kratochvíli zřízena expozice Krátkého filmu Praha. Vzhledem k úpravám interiérů ve prospěch nové expozice byla většina mobiliáře převezena do Krajského depozitáře v Třeboni. Na Kratochvíli zůstalo jen několik předmětů (např. Verleho Veduta Kratochvíle), připomínající původní historickou náznakovou expozici. Expozice ve vile byla zaměřena na animovaný krátkometrážní film pro děti, názorně seznamující s technologickými principy výroby kresleného, ploškového a loutkového filmu a s jeho autory
  • Kaple Panny Marie - V nedávné době byla restaurována zámecká kaple Panny Marie, která se stala součástí prohlídkové trasy. V kapli jsou návštěvníci seznámeni s historií objektu a pokračují zahradou do vily, kde po krátkém úvodu o vzniku animovaného filmu mají možnost seznamovat se samostatně ( bez mluveného slova) s vystavenými exponáty.
  • Renesanční zahrada - Návštěvníci procházet manýristickou renesanční zahradou se záhony bylin a zemědělských plodin, komponovanými do geometrických obrazců. Celkový dojem podtrhuje vodní příkop, obklopující vilu se zahradním parterem.

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz