Zámek Nelahozeves
Vítáme Vás Historie Expozice AkcePohledniceUbytování Diskuze \"" English version

 
 
   
 Poloha
Poloha tohoto objektu
 Pohlednice
Pošlete svým známým elektronickou pohlednici, např. tuto:
 
Nelahozeves
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Anketa
  Jste spokojen(a) s rychlostí načítání těchto stránek?
 
Ano  (20958)
Ne  (4468)

 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
Popis

 
  • Umění šesti století - Od roku 1997 je v zámku zpřístupněna jedinečná expozice Umění šesti století prezentující roudnickou lobkowiczkou sbírku, která vedle unikátní kolekce španělských renesančních portrétů obsahuje díla umělců jako byli L. Cranach st. i ml., P. Breuguel st., P. Veronese, P. P. Rubens, D. Velázquez, Canaletto a dalších. Mezi další pozoruhodné exponáty patří hudební nástroje a manuskripty W. A. Mozarta, F. Vranického či L. van Beethovena.
  • 1. prohlídkový okruh - Ve druhém podlaží jsou umístěny nejvýznamnější umělecké předměty z Roudnické lovkowiczské sbírky. Expozice obsahuje tisíce uměleckých děl ze sbírky rodiny Lobkowiczů od doby renesance do konce 30. let tohoto století. Najdeme mezi nimi obrazy mistrů Cranacha st., Petera Bruegela st. i ml., Veroneseho, Rubense, Velázqueze, Canaletta a Belotta, stejně jako jednu z nejrozsáhlejších kolekcí španělských portrétů mimo území Španělska. Expozice prezentuje spojení mezi umělci, rodinnými patrony a díly, které získali. Mezi skvosty sbírky dále patří cenné umělecké předměty ze zlata, stříbra, porcelánu a fajánse, historické zbraně, vzácné knihy, rukopisy a rodinné fotografie. Neméně významné jsou hudební nástroje a partitury pocházející od Beethovena, Mozarta, Glucka či Vranického.
  • 2. prohlídkový okruh - Nejvýznamnější částí tohoto prohlídkového okruhu je Rytířský sál s originální renesanční výzdobou (štukové reliéfy na stropě a nástěnné malby) a pískovcovým krbem. Následujících dvanáct místností severního a východního křídla je věnováno portrétům členů Lobkowiczké rodiny a dalších aristokratických rodin, obrazům rodinných zámků od Schönberga a neobvyklé kolekci obrazů psů a koní, kteří rodině patřili. Najdeme zde i dobový nábytek a tapisérie, stejně jako sbírku asijského a evropského porcelánu.

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz