Hrad Nové Hrady
Vítáme Vás Historie Expozice Pohlednice Diskuze \"" English version

 
 
   
 Poloha
Poloha tohoto objektu
 Pohlednice
Pošlete svým známým elektronickou pohlednici, např. tuto:
 
Nové Hrady
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Anketa
  Jste spokojen(a) s rychlostí načítání těchto stránek?
 
Ano  (20942)
Ne  (4443)

 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
Popis

 
  • Místnost s prapory - V místnosti s prapory je návštěvník seznámen s historií rodu Buquoyů před příchodem do Čech.
  • Malá a Velká obrazárna - Malá a Velká obrazárna představuje jednotlivé členy české rodové větve. Dámský pokoj byl vytvořen podle obrazů, zachycujících interiery novohradského zámku v polovině 19. století.
  • Vedutový pokoj - Ve Vedutovém pokoji jsou soustředěny kvašové pohledy na novohradskou krajinu. Při rekonstrukci objektu byl objeven soubor akvarelů, namalovaných v letech 1847 až 1855 několika umělci, zachycující zdejší krajinu a interiéry i exteriéry nového zámku v Nových Hradech, loveckého zámečku v Žofínském pralese i staveb v Tereziánském údolí.
  • Lovecký salon - Lovecký salon připomíná, že Buquoyové vlastnili lovecká a rybolovná práva, která jim umožňovala pořádat hony jak ve svých vlastních lesích, tak i v lesích obecních. Hony a později štvanice se staly zábavou nejen šlechticů, ale i urozených dam.
  • Pokoj s krajinami - V Pokoji s krajinami jsou na rozměrných plátnech zobrazena tři hlavní panství, které rod získal na území jižních Čech - Nové Hrady, Rožmberk a Libějovice.
  • Síň slávy - V prvním patře věže vznikla jako součást archivu i Síň slávy, ve které byly v duchu romantismu soustředěny osobní předměty císařského generála Karla Bonaventury Buquoye. Pohled do této místnosti, namalovaný roku 1847 malířem Friedrichem Ströbelem, umožnil dohledat převážnou část předmětů a Síň slávy znovu zařídit tak, jak vyhlížela před tímto rokem.

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz