Hrad Rabí
Vítáme Vás Historie Expozice AkcePohlednice Diskuze \"" English version

 
 
   
 Poloha
Poloha tohoto objektu
 Pohlednice
Pošlete svým známým elektronickou pohlednici, např. tuto:
 
Rabí
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Anketa
  Jste spokojen(a) s rychlostí načítání těchto stránek?
 
Ano  (20958)
Ne  (4468)

 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
Popis

 
 • Expozice hradu Rabí - 1. okruh - interiéry: II. hradební nádvoří, čtyři zpřístupněné místnosti tzv. Břeňkova paláce, model hradu ve třech vývojových etapách, erby šlechtických rodů - majitelů hradu - od 14. do počátku 20. století, expozice gotických a renesančních kamnových kachlů s replikou gotických kachlových kamen, expozice archeologických nálezů z přelomu 15. a 16. století, vyhlídková terasa, šenkovní schodiště, největší místnosti hradních sklepů, sklepení s otisky po „šalování“ v původní vápenné maltě z 15. století, hladomorna
  2. okruh - exteriéry: II. hradní nádvoří s hradní konírnou, I. hradní nádvoří s 60 m hlubokou hradní studnou a lednicí, 26 m vysoká vyhlídková věž, tzv. Donjon (historické jádro hradu). Nejspodnější podlaží hradního sklepení s přírodní krápníkovou výzdobou.
   
  Do hradu se vchází tzv. „příhrádkem“ - systémem tří hradních bran. Třetí brána je nynějším hlavním vstupem, a to na velké nádvoří, které je nejmladší částí hradu - z počátku 16. století. Vzniklo obehnáním celého areálu mohutnou hradební zdí se systémem dělových bašt. Uprostřed tohoto nádvoří je bývalá konírna, která nyní slouží jako výstavní prostor a jako koncertní a svatební síň. Na jihozápadní straně je nádvoří uzavřeno křídlem tzv. Starých pokojů, momentálně pro veřejnost nepřístupným, na straně jihovýchodní pak tzv. Břeňkovým palácem. Součástí prohlídky jsou sklepní prostory, vyhlídková terasa v místě původně reprezentativních prostor a dochované místnosti Břeňkova paláce v němž nalezneme model hradu ve třech vývojových etapách, erby šlechtických rodů - majitelů hradu - od 14. do počátku 20. století, expozici gotických a renesančních kamnových kachlů s replikou gotických kachlových kamen a expozici archeologických nálezů z přelomu 15. a 16. století. V hradním sklepení se nachází otisky po „šalování“ v původní vápenné maltě z 15. století a v nejspodnějším podlaží pak přírodní krápníková výzdoba.

  Nejstarší částí hradu je 26 metrů vysoká obytně-obranná věž, tzv. Donjon, z počátku 14. století, která je nyní upravena jako vyhlídková. Pod touto věží vzniklo v průběhu 14. století malé hradní nádvoří s hradní studnou. Studna byla vylámána ručně ve skalním podloží do hloubky 60 m - sloupec vody nyní měří 8 m.

  Na louce pod hradem se od května do srpna nachází areál dravých ptáků, ve kterém můžete shlédnout více než 20 dravců a sov s ukázkou sokolnictví, přednáškami o životě dravých ptáků ve volné přírodě, nebo si můžete nechat přilétnout dravce na ruku.


 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz