Hrad Rožmberk nad Vltavou
Vítáme Vás Historie Expozice Pohlednice Diskuze \"" English version

 
 
   
 Poloha
Poloha tohoto objektu
 Pohlednice
Pošlete svým známým elektronickou pohlednici, např. tuto:
 
Rožmberk nad Vltavou, pohled na hrad přes řeku a kostel
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Anketa
  Jste spokojen(a) s rychlostí načítání těchto stránek?
 
Ano  (20958)
Ne  (4468)

 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
Popis

 
  • Zařízení prvního patra hradu Rožmberk - Zařízení prvního patra hradu bylo výrazným projevem muzeálních a sběratelských zájmů Jiřího Jana Jindřicha Buquoye, který sbíral mobiliář pro vybavení hradu po dvanáct let. Pozdějšími zásahy téměř nenarušené interiéry tak představují vzácně dochovaný celek z období romantismu.
  • Křižácká galerie - Interiér hradu Rožmberk nese pečeť historismu 19. století. Reprezentativní schodišťová hala prostupuje výší celého objektu a nese čtyřramenné schodiště s romantickou dekorací podle anglických předloh. Ze schodiště se vstupuje do tzv. Křižácké galerie s fiktivními portréty vůdců prvních křižáckých výprav.
  • Rožmberská síň - Jsou zde připomenuti význační vladaři tohoto velmožského rodu až po posledního z nich, Petra Voka z Rožmberka a je zde zobrazena i strážkyně rodu Perchta z Rožmberka – Bílá paní.
  • Rytířský sál a Zbrojnice - S vyjímkou těchto dvou expozic jsou všechny ostatní prostory prohlídkové trasy pojmenovány podle významných členů rodu Buquoyů, aby připomínaly návštěvníkům starobylost, tradice a zásluhy tohoto rodu. Rytířský sál připomíná synovce Petra Voka Jana ze Serinu, který dal tento sál vyzdobit na počest svého sňatku s Marií Magdalenou z Kolovrat. Kazetový strop této místnosti zdobí plastické řezané šišky a malířská dekorace podle grafických listů soudobých malířů Kiliana, Vredemana de Vries a Martena de Vos. V okenních špaletách jsou zachyceny alegorie pěti smyslů a malby znázorňující období lidského života. V sousední Zbrojnici jsou pak v malebných seskupeních shromážděny nejrůznější druhy zbroje a zbraní, rychtářská práva a mučící nástroje.

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz