Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Praha - ostatní, Nový svět
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 
Kostel sv. Michala , okres Olomouc
 Kostel s bývalým dominikánským klášterem z let 1673 - 1698 v Olomouci stojí na místě kaple dominikánů z počátku 13. století. Bývalý dominikánský klášter a zemská soudnice byly v roce 1835 - 1841 přestavěny pro potřeby kněžského semináře. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Klášterní Hradisko, Olomouc, okres Olomouc
 Rozsáhlý barokní komplex klášterních budov v Olomouci je dílem G. P. Tencally a D. Martinelliho. Pohnutá historie kláštera, též nazývaného Moravský Escorial se datuje od roku 1078. Dnešní podoba kláštera pochází z roku 1736. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Bývalý augustiánský klášter, okres Olomouc
 Augustiánský klášter ve Šternberku byl založen v roce 1371 magdeburským arcibiskupem Albertem II. ze Šternberka, přítelem a rádcem císaře Karla IV. Výstavná středověká stavba je dnes dokumentována zbytky gotického ambitu. V 18. století proběhla velkorysá barokní přestavba. Historický program s dobovými reáliemi je dokladem doby karlovské.

 
Zámek Plumlov, okres Prostějov
 Štíhlý vysoký zámek na skalnatém návrší nad hladinou Podhradského rybníka vévodí romantické scenérii rozsáhlé rekreační oblasti, na rozhraní Drahanské vrchoviny a Hané. Byl postaven Janem Adamem z L., podle plánů Karla Eusebia z L. na konci 17. století, ale projekt nebyl ve svém celku realizován.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Zámek Náměšť na Hané, okres Olomouc
 V roce 1726 koupili náměšťské panství Harrachové, kteří patřili k významným rodům v Habsburské říši. V této době jim jako sídlo sloužil starý tzv. Dolní zámek Po skončení sedmileté války (přesně 1.3.1766) začal Ferdinand Bonaventura se stavbou nového zámku poblíž zříceniny středověkého hradu. Toto nové letní sídlo je postaveno v ranně klasicistním slohu se zřetelnou inspirací francouzskými vzory. Současně vznikl také kruhový park ko ...
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz