Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Nové Město nad Metují
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 
Lékárna „U zlaté koruny“, okres Uherské Hradiště
 Dům č. 148 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti má sice některé středověké prvky, ale první zmínka o jeho majitelích je až z roku 1606. Úřední záznam z roku 1689 již uvádí, že zde byla lékárna. V roce 1729 koupil dům Ignác Pilchowitz, který jej v roce 1752 celý přestavěl a dal vyzdobit oficínu nástropními obrazy. Datum přestavby potvrzuje chronogram umístěný na stropě: DEO IVVANTE CONATV ACCEDENTE FORTV< ...
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Piaristická kolej s kaplí Zasnoubení Panny Marie, Uherské Hradiště, okres Uherské Hradiště
 Vlastivědné muzeum sídlí v bývalé piaristické koleji, založené v letech 1658-1665. Muzeum ve Slaném bylo založeno v roce 1885, v roce 1940 trvale zakotvilo v této budově. Od počátku je budováno jako vlastivědné. Převažují sbírky archeologické, historické a národopisné.

 
Měšťanský dům čp. 155, okres Uherské Hradiště
 Dům patří datací 1578 k nejstarším v Uherském Hradišti. Renesanční minulost dokládá boční vstupní portál a zaklenuté podloubí. Po požáru v roce 1681 byl objekt překryt barokní mansardovou střechou. V roce 1904 byly provedeny secesní úpravy. Ty byly odstraněny radikální rekonstrukcí roku 1929. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Měšťanský dům čp. 35, okres Uherské Hradiště
 Dům s barokně a klasicistně klenutými prostory a s novoklasicistní fasádou obrácenou do náměstí. Z předcházející stavby renesanční je dochována část portálku složeného z druhotně osazených částí. Přestavba a nadstavba pater s historizující novoklasicistní úpravou fasády proběhla v letech 1879-1890. Objekt se nachází v Uherském Hradišti a není běžně přístupný veřejnosti.

 
Kaple sv. Šebestiána, okres Uherské Hradiště
 Votivní kapli nechala v době moru roku 1715 postavit Uhersko Hradišťská vojenská posádka. Vysvěcena byla v srpnu 1716 a později byla na vrcholu štítu osazena plastikou sv. Šebestiána. V lednu 1969 byla kaplička vyzvednuta, posunuta a celkově zrenovována. Rekonstrukcí prošla také v roce 1997. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz